Prev ArrowNext ArrowRatingTimeShippingMailLogoOnlyInstagramFacebookMessengerTwitter
Design selv på 5 minutter

Fodboldtrøjer med navn og nummer

Design og bestil fodboldtrøjer med personligt tryk til dit hold.

4,6/5
Fodboldtrøjer med navn og nummer
Få 35% rabat med Sportmonda-logo på tøjet
  • Vores fodboldsæt er virkelig blevet fede.. De lever op til alle vores forventninger - og mere til
    Magnus B., Brabrand Fodbold
  • Vi bestilte vores holdsæt igennem Sportmonda og det var på alle måde den helt rigtige beslutning
    Peter Andersen, HIF
  • God service, hurtige svar på e-mail og så fik vi endda en ekstra gave med!
    Kasper S., De Gæve Gutter IF
  • Super god service. Vi havde nogle ændringer undervejs i processen, men det klarede Sportmonda uden problemer. Rigtig godt arbejde
    Nicklas J.P., AIF
  • Vanvittig god service! Vi fik svar på vores mails i løbet af et par timer hver gang. Altid med god hjælp og høflighed. En klar anbefaling herfra
    Daniel Poulsen, Brøndby FK

Sådan gør du

Fra design til leveret holdsæt på 2-3 uger.

  1. 1

    Vælg et design

    Start med at vælge et holdsæt fra enten Joma, Craft eller Macron.

  2. 2

    Tilføj tryk

    Upload jeres klublogo, sponsorlogoer og vælg om I vil have navne og nummer på.

  3. 3

    Godkend tryk og pris

    Bestil og godkend ordrebekræftelsen og skitsen. Betal din ordre.

  4. 4

    Levering efter 2-3 uger

    Tøj bliver bestilt hjem og trykkes herefter. Typisk har I det inden for 2-3 uger.

Fodboldtrøjer med navn og nummer til dit hold

Fodboldtrøjer med navn
Start dit design

Fodboldtrøjer med tryk

At spille i en fodboldtrøje med eget navn og nummer giver en helt særlig følelse. Når spillerne ser deres eget navn bag på trøjen, får de en ekstra portion stolthed og holdånd. Hos Sportmonda har vi gennem årene leveret personaliserede fodboldtrøjer til tusindvis af hold rundt om i Danmark - og vi ved præcis hvad der skal til for at skabe den perfekte trøje med navn.

Vi trykker selv alle vores fodboldtrøjer, hvilket betyder at vi har fuld kontrol over kvaliteten fra start til slut. Dette sikrer at navne og numre sidder præcist der hvor de skal, og at trykket holder i mange år fremover.

Vælg mellem forskellige skrifttyper og farver

Craft fodboldtrøjer med personligt tryk

Start dit design

Når I designer jeres fodboldtrøjer med navn hos os, har I mulighed for at vælge mellem 5 forskellige skrifttyper. Disse er nøje udvalgt for deres fede design og gode læsbarhed - både på og uden for banen. Alle skrifttyperne fungerer fremragende til både korte og lange navne.

I kan også vælge farven på jeres tryk. Mange af vores kunder vælger klassiske farver som hvid eller sort, men vi ser også ofte valg som guld eller sølv, som giver trøjerne et eksklusivt og professionelt udseende. Farven på navnet og nummeret kan selvfølgelig tilpasses efter jeres trøjes farve og jeres holds profil.

Har I særlige ønsker til placering eller størrelse af navn og nummer? Så kontakt os endelig på info@sportmonda.dk - vi er altid klar til at hjælpe med at finde den perfekte løsning til jeres hold.

Personaliserede trøjer i høj kvalitet

Vi ved at fodboldtrøjer skal kunne holde til meget. Hårde tacklinger, hyppig vask og intensiv brug stiller store krav til både stof og tryk. Derfor arbejder vi kun med fodboldtrøjer fra anerkendte mærker som Joma, Macron, Craft og Atmo - alle kendt for deres holdbarhed og kvalitet.

Når vi trykker navne og numre på jeres fodboldtrøjer, benytter vi professionelt trykkeudstyr og materialer af højeste kvalitet. Dette sikrer at trykket ikke krakelerer, falmer eller løsner sig - selv efter mange vaske og meget brug.

Vi har desuden vores egen produktion, hvilket betyder at vi kan kontrollere hver eneste detalje i processen. Fra det øjeblik I sender jeres ordre til vi sender trøjerne afsted, har vi øje for kvaliteten.

Fleksible løsninger til alle hold

Macron fodboldtrøjer med navn

Start dit design

Uanset om I er et lille junior hold med 11 spillere eller en stor klub der skal bruge trøjer til flere hold, så har vi en løsning der passer til jer. Vi kan håndtere ordrer i alle størrelser - fra børnestørrelser til voksen XXL.

En af de ting vores kunder ofte spørger om er længden på navne. Som udgangspunkt kan vi trykke de fleste navne uden problemer. Bliver navnet meget langt - over 13 tegn - kan vi være nødt til at gøre bogstaverne lidt smallere for at det passer på trøjen. Men bare rolig, vi sikrer altid at det ser professionelt ud.

Vi ser mange kreative tilgange til valg af navne. Nogle hold vælger spillernes efternavne, andre vælger fornavne, og så er der også hold der går all-in med øgenavne eller sjove budskaber. Alt er muligt - og vi har set det hele!

Mængderabat gør det mere overkommeligt

Vi ved at budgettet ofte er stramt for mange hold og klubber. Derfor tilbyder vi mængderabat på alle vores fodboldtrøjer med navn. Bestiller I minimum 20 trøjer giver vi 30% rabat på hele ordren. Ved 40 eller flere trøjer øger vi rabatten til 35%.

Denne rabat gælder naturligvis også når I køber komplet fodboldsæt med både trøje, shorts og strømper - alt med personligt tryk.

Har I ikke selv en sponsor? Så kan I spare 35% ved at spille med Sportmonda-logoet på jeres trøjer. Dette kalder vi sponsorrabat, og det er en populær mulighed blandt mange af vores kunder. Bemærk at sponsorrabat og mængderabat ikke kan kombineres - den maksimale rabat der kan opnås er 35%.

Nemt at komme i gang

At bestille fodboldtrøjer med navn hos Sportmonda er enkelt. I starter med at vælge den trøjemodel I ønsker i vores designer. Derefter vælger I farve, skrifttype og placering af tryk. Til sidst indtaster I navn og nummer for hver enkelt spiller.

Inden I bestiller kan I også benytte vores prøvetøj-ordning. I betaler et depositum og får tilsendt de størrelser I ønsker at prøve. Når I har fundet de rigtige størrelser sender I tøjet retur og får jeres depositum tilbage. Så er I sikre på at alle spillere får en trøje der passer perfekt.

Har I spørgsmål undervejs? Vores kundeservice svarer normalt inden for 8 timer på alle henvendelser til info@sportmonda.dk. Vi elsker at hjælpe hold med at finde den perfekte løsning.

Start dit design

Ofte stillede spørgsmål

Skriv til info@sportmonda.dk – vi svarer hurtigt.

Hvor lang tid tager levering?

Som udgangspunkt er leveringstiden 2-3 uger fra ordren er godkendt. Står I og mangler tøjet hurtigere, har vi ofte ekspressæt på lager, så skriv endelig til os.

Hvad er minimumsbestillingen?

Vi har et minimumskrav på 4 sæt på alle ordrer, inklusiv suppleringer og efterbestillinger.

Hvad koster et holdsæt?

Priserne starter ved 338 kr. pr. sæt med trøje, shorts og nummer. Med mængderabat eller sponsortryk kan I spare op til 35%.

Kan jeg se en skitse før I trykker?

Altid. I modtager en skitse og en ordrebekræftelse til godkendelse, og vi trykker først, når I har sagt god for det endelige design.

Hvilke mærker kan jeg vælge imellem?

Vi arbejder med store producenter som Joma, Macron og Craft. Tøjet bruges af flere af de store klubber i bl.a. Serie A, Premier League og La Liga.

Kan vi efterbestille flere sæt senere?

Ja. Vi gemmer jeres design, logoer og filer, så I nemt kan supplere med flere sæt senere — bare henvis til jeres oprindelige ordrenummer. Minimum ved efterbestilling er 4 sæt.

Hvad hvis vi har brug for hjælp til designet?

I kan designe alt selv i vores online designer, eller sende os en mail. Vi hjælper gerne med opsætning af logo og tryk hele vejen igennem.

Kan vi godt kun bestille trøjer?

Ja, det kan I. I skal blot kontakte os på mail for at få oplyst pris. Skriv gerne præcis hvilket tryk I ønsker på tøjet.

Klar til at designe jeres holdsæt?

Kom i gang på fem minutter.

LogoSportmonda Logoicon-name-straighticon-name-archedicon-number-spa-10icon-number-eng-10icon-number-fra-10icon-number-ger-10icon-number-mex-10icon-list-eng-10icon-list-fra-10icon-list-ger-10icon-list-mex-10icon-list-spa-10Club Logo (+2 colors)